Přejít k hlavnímu obsahu

X-Games Mnichov - Zlatý Libor Podmol ve skoku do výšky

V německém Mnichově pokračuje tour největších extrémních sportovců světa X-Games. Vedle skatu, rallye a  kol se na olympijském stadionu představí také freestyle motokros a s ním náš Libor Podmol, který, světě div se, včera získal zlatou medaili ve skoku do výšky (tzv. step Up) a ve finále porazil všechny specialisty na skoky do oblak.

Libor Podmol skákal lépe, než motýl Emanuel 

Libor Podmol porazil mimo jiné i specialisty na skoky do výšky Matt Buytena a Ronnie Rennera a získal svoji první X Games zlatou medaili.
 

"Nečekal jsem, že vyhraju," řekl spokojený "Mouka" Podmol. "Jsem vždycky rád za jakoukoli medaili a byl jsem šťastný, že jsem dostat pozvánku do Mnichova. Celý svůj život jsem chtěl jet na X-Games, získat zlato to je pro mě sen."


Libor Podmol měl na mále a téměř několikrát šel k zemihavaroval, ale podařilo se skok ustát, laťka zůstala nahoře a Libor, po nepovedených pokusech Ronnieho Rennera může slavit první zlatou z X-Games, zařadil se do vyjímečné společnosti zlatých medailistů, např. Travise Pastrany.

Rekord drží třetí Ronnie Renner, který skočil 47 stop na X-Games v Los Angeles v roce 2012. Liborovi stačilo na zlato v Mnichově 29 stop (což je 8,8 metrů).


"Myslel jsem, že bych mohl jít ještě o trochu výš. Tak snad příště," poznamenal vítězný Libor Podmol. 

Výsledky

 

PLACE NAME POINTS
1 Libor Podmol 29.00 R
2 Matt Buyten 28.00
3 Ronnie Renner 28.00
4 Massimo Bianconcini 25.00
4 Brian Deegan 25.00
6 Brian Foster 25.00