Přejít k hlavnímu obsahu

X-Games Los Angeles - Další medaile Libora Podmola ve skoku do výšky

Celkem tři medaile získal Libor Podmol na letošním tour olympiády extrémních sportů X-Games. Po bronzové a zlaté získal v Los Angeles stříbrnou ve skoku do výšky a zkompletoval svoji sbírku kovů z legendárních X-Games. 

V legendárním městě andělů se Libor, po výborném výkonu v FMX jízdě, soustředil na svoji parádní disciplínu Step Up, kde nerozhodují někdy kontroverzní rozhodčí, ale laťka, kterou přeskočíte. 

O zlato bojoval do poslední chvíle se specialistou Rennie Rennerem, když ve finále zůstali pouze Libor a Rennie a o zlatu se rozhodovalo na hodně vysokých 38,6 stop, což představuje výšku přes 11 metrů. V Mnichově by taková výška s přehledem stačila na zlato. 

Rennie Renner hned na prvním skoku nezaváhal, první pokus skočil a překonal laťku. V klidu mohl čekat na odpověď Libora, bohužel Libor dvakrát shodil a o vítězi v legendárním Los Angeles bylo rozhodnuto. Zalto zůstalo za moře a Libor se mohl radovat z další medaile, tentokrát ze šřtíbrné.

"Mnichov byl kouzelný, neskutečný a splnil se mi sen být na X-Games. V Mnichově jsem získal zlatou medaili, což byla moje vstupenka do L. A.," řekl po svém úspěchu Libor Podmol.

Výsledky:

MOTO X STEP UP - FINAL

RANK NAME MAX HEIGHT (FT)
1 Ronnie Renner 38.50R
2 Libor Podmol 37.50
3 Matt Buyten 36.00
4 Josh Hansen 32.00
5 Bryce Hudson 31.00
6 Brian Foster 28.00