Přejít k hlavnímu obsahu

Už jen jeden večer v Rize, a potom nás čeká Liberec

Mistrovství světa jde do finále a čekají nás již jen tři večery, které rozhodnou o budoucím mistru světa 2013 mezi naším Liborem Podmolem a jeho stájovým kolegou Davidem Rinaldo

V sobotu 26. října se nejlepší světový freestyle motokros představí v lotyšské Rize. Deset jezdců, ze šesti různých zemí, bude předvádět svoje nejlepší triky a bojovat o body do tabulky MS.

Největším kandidátem na titul je Francouz David Rinaldo, který už  vyhrál dva večery a vede průběžné pořadí se ziskem 116 bodů. Rinaldo dobře ví, že bude muset v Rize předvést výbornou jízdu, protože další večer se bude skákat v Liberci, na domácí půdě druhého Libora Podmola, a ten je na domácí půdě vždy velmi silný. Oba soupeře dělí zanedbatelný rozdíl čtyř bodů.

Náš Libor Podmol sice získal jen jedno vítězství, ovšem má velmi vyrovnanou bilanci čtyř míst na "bedně". Také Libor se bude snažit ze sebe vymačkat maximum, aby zlikvidoval náskok Davida Rinaldo či v lepším případě se dostal do čela průběžného pořadí.

Dalším kohoutem, který letos poznal, jak chutná vítězství je Francouz Brice Izzo, který je v současné době na čtvrtém místě se ziskem 83 bodů a jistě překoná třetího, španělského toreadora Dany Torres ( 84 bodů), jenž bude muset večery v Rize a v Liberci vynechat kvůli zranění.

Dalším kandidátam na bronz v průběžném pořadí je náš Petr "Pilník" Pilát (65 bodů , 6. místo). Jelikož pátý Remi Bizouard se stále dostává ze zranění z Red Bull X-Fighters v Dubaji a ohlásil návrat až v Liberci má Pilník velkou šanci posunout se tabulkou výše, minimálně na čtvrté místo

Po dlouhé době se vrací do boje o světové body Rob Adelberg. Rok 2010 byl posledním, kdy se "australský krokodýl" představil v seriálu "Night of the Jumps". Adelberg si přiveze do Rigy exelentní formu, když letos vyhrál Red Bull X- Fighters v Glen Helen ( USA).

Ani další jezdci se nebuou chtít zahanbit a třeba takový Hannes Ackermann je připravený bojovat o stupně vítězů, několikrát měl k bedně hodně blízko.

Věříme, že Libor Podmol porazí Davida Rinalda a začátkem listopadu přijede do Liberce k rozhodujícímu boji o svůj druhý titul v plné síle a sebevědomí. 


Night of the Jumps Riga 2013
FIM Freestyle MX World Championship 8. podnik
26.října 2013
Arena Riga / Lotyšsko

Sestava jezdců:

David Rinaldo ( FRA )
Libor Podmol (ČR)
Brice Izzo ( FRA )
Petr Pilát (ČR)
Hannes Ackermann (GER)
Jose Miralles ( ESP )
Maikel Melero ( ESP )
Massimo Bianconcini ( ITA )
Kai Haase (GER)
Rob Adelberg (USA )


Průběžné pořadí MS ve Freestyle motokrosu po 7 večerech


1. David Rinaldo FRA FFM Yamaha 116 bodů
2. Libor Podmol CZE ACCR Yamaha 112 bodů
3. Dany Torres ESP RFME KTM 84 bodů
4. Brice Izzo FRA FFM Yamaha 83 bodů
5. Remi Bizouard FRA FFM Kawasaki 72 bodů
6. Petr Pilát ČR AČR KTM 65 bodů
7. Hannes Ackermann GER DMSB KTM 61 bodů
    Jose Miralles ESP RFME KTM 61 bodů
9. Maikel Melero ESP RFME KTM 53 bodů
10. Massimo Bianconcini ITA KTM PZM 49 bodů
11. Kai Haase GER DMSB Suzuki 36 bodů
12. Clinton Moore AUS Yamaha MA 22 bodů
13. Gabriel Villegas Arg. FMC KTM 16 bodů
14. Rich Kearns USA AMA Kawasaki 10 bodů
15. Martin Koreň ČR AČR KTM 7 bodů
      Joel Brown AUS MA Yamaha 7 bodů
17. James Carter USA AMA Honda 6 bodů