Přejít k hlavnímu obsahu

Poslední večer rozhodne o titulu - Libor Podmol nebo David Rinaldo

Zatímco v ostatních motocyklových disciplínách je již o titulu mistra světa rozhodnuto, tak o titul nejlepšího freestyle motokrosaře světa se rozhodne až v půlce prosince, v sobotu 14. prosince tradičně v bulharské Sofii. Boj o titul mistra světa je zamotaný do pořádného dramatu, když Libor Podmol nevyužil breakball domácího prostředí, a po pádu, skončil až čtvrtý a ztrácí pouze bod na vedoucího a letošního evropského krále Davida Rinaldo.

David Rinaldo v současné době vede FIM Freestyle MX World Championship se ziskem 143 bodů před Liborem Podmolem, který mu  dýchá na záda na druhém místě, jen jediný bod za ním. České eso Libor Podmol bude muset ze svého arzenálu vytáhnout nejlepší triky, aby skončil tři místa před Davidem Rinaldo a stal se mistrem světa. Libor bude muset spoléhat na pomoc některých svých soupeřů, např. navrátilce z nucené zdravotní přestávky  a jednoho z nejlepších jezdců světa Dany Torrese

Liborovi můžou pomoci i Brice Izzo a hlavně Maikel Melero, který vyhrál poslední večer v Liberci a je v optimální formě. Také současný mistr světa Remi Bizouard se již cítí lépe a určitě si bude chtít napravit reputaci po nepovedeném Liberci, kde návrat uspěchal a po dvou skocích se raději pakoval do depa.

Další reprezentant české FMX školy Petr "Pilník" Pilát si rozhodně brousí zuby na celkové čtvrté místo konečného pořadí, fantazijí by bylo třetí místo pro Pilník a titul pro "Mouku" Podmola. 

Jedenáct špičkových jezdců se představí v bulharské metropoli:

David Rinaldo ( FRA )
Libor Podmol ( CZE )
Brice Izzo ( FRA )
Maikel Melero ( ESP )
Petr Pilát ( ČR)
Dany Torres ( ESP )
Jose Miralles ( ESP )
Remi Bizouard ( FRA )
Hannes Ackermann ( GER )
Massimo Bianconcini ( ITA )
Kai Haase ( GER )

Přímý přenos z bulharské Sofie můžete sledovat na www.nightofthejumps.com v sobotu 14. prosince v 19:30 hodin.