Přejít k hlavnímu obsahu

Peking – Další vítězství Dany Torrese a málo bodů pro Libora Podmola

Letní přestávku v seriálu mistrovství světa „Night of the Jumps“ přerušil pouze jeden podnik v exotické Číně. Přesto má náš medailista Libor Podmol napilno, pozdravit a užít si rodinku, oslavit narození dcerky Lilian, nějaké exhibice a odletět do Číny na další závod mistrovství světa.

V Číně, kde místní FMX doslova žerou a fandí na sto procent, se skákalo dva dny a oba večery vyhrál „malý velký šampión“ Dany Torres. První večer nebyl kvůli špatnému stavu trati po povodni plnohodnotným soubojem o body, ale jezdci se dohodli, že se v sobotu budou skákat pouze jako přípravu na nedělní velký boj o body. Našim jezdcům se moc nedařilo a skončili již v kvalifikaci na sedmém místě pro Libora Podmola a hned za ním na osmém Petr Pilát.

Kde jsou body od rozhodčí? Divil se Libor Podmol

Druhý večer již byl plný světových triků, ale také špatného bodování od rozhodčí. Už v Berlíně na začátku sezóny si inventář mistrovství světa Massimo Bianconcini stěžoval na málo bodů od rozhodčí a tento trend pokračuje u našeho Libora Podmola. 

Rozhodčí si najdou svého oblíbence, po zraněném Remi Bizouardovi se „zakoukali“ do jeho krajana Davida Rinalda, kterého tlačí dopředu. „Nechci být trapný, jen publikuji pocity. Nevím čím to je, ze letos mě rozhodčí moc nemusí a nemají v oblibě."

"Skončil jsem sice na bedně, třetí, ale myslím si, že fér by bylo 2. místo, jelikož můj stájový kolega David Rinaldo 2x trefil zeď a ještě dal v jízdě normálního supermana. Zaplať panbůh, že u skoku do výšky rozhodčí nejsou, jen spravedlivé metry. Při posledním skoku se mi ještě zlomil šroub v řidítkách a malém to dopadlo úplně špatně, takže nakonec happy,“ řekl nám bezprostředně po závodě Libor Podmol

David Rinaldo odskočil druhým místem od Libora Podmola na přijatelných čtyři body a dál vede průběžné pořadí. Náš druhý reprezentant Petr Pilát získal v Číně čtvrté místo a průběžně se může posunout ze současného šestého místo až na čtvrté, jelikož na pátém a čtvrtém místo jsou zranění frantíci Remi Bizouarda a Brice Izzo. Už třetí je finišující Dany Torres, který bude chtít ve zbývajících čtyřech podnicích zamíchat celkovým pořadím. 

Výsledky z Night of the Jumps Čína

1. Dany Torres (SPA, KTM) 365 bodů

2. David Rinaldo (FRA-Yamaha) 353 bodů

3. Libor Podmol (CZE-Yamaha) 348 b.

4. Petr Pilát (CZE, KTM) 335 b.

5. Maikel Melero (SPA, KTM) 329 b.

6. Massimo Bianconcini (ITA-KTM) 294 b.

----------------------------------

Nepostoupili z kvalifikace

  7. Jose Miralles (SPA-KTM) 

  8. Hannes Ackermann (GER-KTM) 

  9. Joel Brown (AUS, Yamaha) 

10. James Carter (USA, Honda) 

MS MX Freestyle 2013 – průběžné pořadí

  1. David Rinaldo (FRA-Yamaha) 116 bodů

  2. Libor Podmol (CZE-Yamaha) 112

  3. Dany Torres (SPA, KTM) 84

  4. Brice Izzo (FRA-Yamaha) 83

  5. Remi Bizouard (FRA, Honda) 72

  6. Petr Pilát (CZE, KTM) 65

  7. Hannes Ackermann (GER-KTM) 61

  8. Jose Miralles (SPA-KTM) 61

  9. Maikel Melero (SPA, KTM) 53

10. Massimo Bianconcini (ITA-KTM) 49

-----------------------------------------------

15. Martin Koreň (CZE-KTM) 7