Přejít k hlavnímu obsahu

Mnichov – Torres protrhl smůlu a vyhrál

Dany Torres vyhrál už kdeco, ale vítězství v seriálu „Night of the Jumps“ se mu vyhýbalo. Až v Mnichově mohl Dany vykřiknout: „Je to doma, vyhrál jsem!“.

Náš Libor Podmol neopustil bednu, ani tentokrát a bral třetí platz.

Mnichově se sice skákalo „jen“ o body do evropského šampionátu, ale sestava jezdců byla, stejně jako v MS, luxusní a plná jezdců z X-Fighters. Z elitního klubu vyvolených chyběli zraněný Remi Bizouard, Petr „Pilník“ Pilát a Massimo Bianconcini, ovšem přibyl Chris Brock (dlouhé vlnité vlasy a vizáž jak Ježis Kristus), Alex Koleshnikov a Maxime Gregoire, který zvládá velmi obtížné „Body Volty“.

Dany konečně zlatý

Finále bylo z poloviny španělské: Dany Torres, Maikel Melero a Jose Miralles čekali na souboje na ostří nože s jedním Čechem Liborem Podmolem a dvěma Francouzi Brice Izzem a Davidem Rinaldem. Mladý „frantík“ a stájový Rockstar kolega Libora Podmola David Rinaldo chytl poslední dobou výbornou formu, porotě se jeho více triky  v jednom skoku moc líbí, a všichni byli zvědavi, zda zatopí i poslednímu vítězi z Red Bull X-Fighters v Dubaji, Dany Torresovi.

Dany sahal po vítězství již minule v Polsku, kde jej ve finále zradila „jeho kámoška v saltu“ trik Paris Hilton Back Flip a při dopadu se Dany poroučel k zemi. Tentokrát již Dany nechyboval a vyhrál. Davidu Rinaldovi nepomohl k vítězství, ani velmi obtížný a jeho originální Doubleseatgrab Flip, přesto udržel vedoucí postavení v evropském šampionátu druhým místem a jako třetí skončil náš „Mouka“ Podmol. Užil jsem si jen den doma a vyrazil do Mnichova na další závod Night of the Jumps. Další podium, letos se fakt daří. Jsem šťastný ,unavený a těším se moc domů“, řekl nám spokojený Libor.

Výsledky:

1. Dany Torres

2. David Rinaldo

3. Libor Podmol

4. Brice Izzo

5. Jose Miralles

6. Maikel Melero

Průběžné pořadí evropského šampionátu

1. David Rinaldo                       58 bodů

2. Brice Izzo                              48 bodů

3. Libor Podmol                      46 bodů