Přejít k hlavnímu obsahu

Red Bull X-Fighters Dubai - Torres vyhrál, Libor v první šestce

 

Starý známý ze seriálu MS "Night of the Jumps" Dany Torres vyhrál druhý podnik série Red Bull X-Fighters v exotické Dubai. Ve finále porazil i vybroušeného stylaře Levi Sherwooda. Třetí skončil mistr neobvyklých triků Tom Pages.

Písek a rampy v Dubai ochutnali i dva velcí rivalové a velcí kamarádi David Rinaldo a Libor Podmol a v ostré konkurenci se neztratili, postoupili do čtvrtfinále a potrápili stálé účastníky X-Fighters.

Libor Podmol mezi šestkou vyvolených

Ve čtvrtfinále proti Adelbergovi Libor Podmol neriskoval, skákal triky, které má hodně v paži a na Quarter pipu ve vysokém skoku frajersky zdravil natěšené diváky. Za svoji jízdu získal v celkovém hodnocení jednu přilbu z pěti za energii, kterou do triků dával. Rod Adelberg získal čtyři přilby a postoupil do boje o finále.

Libor Podmol získal v konečném zúčtování více bodů, než šampión Red Bull X-Fighters 2008 Mat Rebeaud, který je specialistou na neskutečný trik v saltu - Tsunami Indy Flip (foto níže).

Tom Pages flipy nemusí  

Tom Pages vnesl do FMX originální triky, ovšem kámen úrazu jsou pro něho kombinace do salta, což se potvrdilo i v Dubai, kde mu finále uniklo kvůli pádu na doskoku po Hart Attack Flipu. Naopak Levi Sherwood zajel jízdu bez jediné chybičky a mohl se těšit na finále proti Torresovi. Ve finále se vlastně sešli vítězové předešlých ročnících závodu v Dubai, Dany vyhrál v roce 2011 a Levi v roce 2012 a oběma vítězství pomohlo k celkovému vítězství v daném roce.

Dany skákal v Dubai s nebývalou lehkostí a ani Levi se svým výstavním Barhop Flipem mu nemohl konkurovat a musel se spokojit s trofejí za druhé místo. "Sice jsem vyhrál, ale série Red Bull X-Fighters pokračuje a budu muset hodně bojovat, abych vyhrál celý seriál," přiznal skromně Dany Torres. Dany je ve formě, a až se na něho úsměje i potřebné štěstí, tak určitě vyhraje závod MS "Night of the Jumps". Při jeho aktuální formě se máme na co těšit.

Další stopka X-fighters bude "velké pískoviště" v Glen Helen v USA 11. května.

Výsledky

1. Dany Torres (ESP), 2. Levi Sherwood (NZL), 3. Thomas Pages (FRA), 4. Rob Adelberg (AUS), 5. David Rinaldo (FRA), 6. Libor Podmol (CZE), 7. Mat Rebeaud (SUI), 8. Maikel Melero (ESP), 9. Josh Sheehan (AUS), 10. Daisuke Suzuki (JPN)

Průběžné pořadí

1. Torres 180 points, 2. Pages 165, 3. Sherwood 145, 4. Adelberg 110, 5. Josh Sheehan (AUS) 65, 6. Melero 60, 7. Rinaldo 45, 8. Todd Potter (USA) 40, 9. Podmol 35, 10. Rebeaud, 30.