Přejít k hlavnímu obsahu

Night of the Jumps po čtyřech večerech

Mistrovství světa se nám rozjíždí na plné obrátky a jezdci mají za sebou čtyři večery, kdy se snažili přesvědčit porotu, ža právě oni předvádějí nejlepší triky. Dostat se do finále dá fušku a nás může těšit, že se na  předních místech nastálo usadili Libor Podmol a Petr Pilát.

Vzestup Davida Rinalda

David Rinaldo vyhrál jako jediný dvakrát a potvrzuje vzestupnou tendenci svých triků. David odstartoval vítěznou vlnu na prvním podniku mistrovství Evropy v Linzi a z nejvyšší stupňů nechce sestoupit.

Je dobře, že se našel přemožitel Remi Bizouarda, který začal trochu nudit a některé jeho výkony zaváněly oblíbeností u poroty, než bezchybně provedenými triky. Třeba v sobotu v Berlíně udělal ve finále chybu. Po whipu skoro narazil do hrazení, což ho tak vykolejilo, že dalším skokem byl opět whip a stějně mu jízda s jednou chybou dala na druhé místo. Triky ve  scorpion stylu jsou sice efektní, ale jeho Tsunami flip (viz. spodní foto) je již okoukaným trikem a chtělo by přijít s novými triky, třeba jít cestou Toma Pagés, který vyhrával v sérii Red Bull X-Fighters.

Dany Torres se zatím nemůže chytit

Španělský amigos Dany Torres vyhrál už kdeco, ale vyhrát závod mistrovství světa se mu ze dvou pokusů nepovedlo, jednou byl proti Remi Bizouarda a malá hala v Kaunasu, podruhé si v Polsku vylámal zuby na doskoku Paris Hilton Flip. Přitom v polském Gdaňsk vycházelo všechno skvěle, kvalifikaci vyhrál a stačilo zaskákat stejným způsobem ve finále a Dany by se mohl radovat z vítězství, ale přišel osudný pád, nedokončená jízda a konec nadějí na vítezství.

Libor Podmol vymyslel nový trik

Nejen vítězství se v FMX počítají, velkou váhu má i nový trik, který dostane Vaše jméno, např. TP trik od Travise Pastrany (foto Petra Piláta),

nebo Hart Attack od Carey Harta. Mezi tyto veličiny se zařadil i Libor Podmol a vymyslel trik LP Spin, točící se deska. "Lpíčko" zajistilo vítězství v Berlíně a na hlavy porotců padá nerespektování triku v Polsku, kde Libor desku roztočil bezchybně v dvojitém hodnocení, což zcela nepochopitelně nechalo porotu klidnou a trik bodově neohodnotili.