Přejít k hlavnímu obsahu

Sobotní Berlín - Bronz pro Libora Podmola

V sobotu dopoledne jsme se, s našim fotografem, vydali do německé metropole, Berlína, na druhý podnik seriálu MS "NIght of the Jumps". Bohužel Libor "Mouka" Podmol nezopakoval páteční vítězství, skončil třetí a letos byl pokaždé na bedně. Náš druhý zástupce Petr "Pilník" Pilát vybojoval čtvrté místo.

Berlín náš přivítal nevlídným počasím, sněžilo a více, než Německo připomínal chladný sever. Akreditace proběhla bez sebemenších problémů, samý úsměv, pohoda. 

Kvalifikace začala pěkně zostra, když Massimo Bianconcini ukázal, že ještě nepatří do starého železa a zajel pěknou čistou jízdu. Porota ovšem byla jiného názoru a Massimo se v depu hodně zlobil na jejich bodové ohodnocení, které mu neumožnilo postoupit do finálové šestky. Domácí prostředí vyprodané haly vyprovokovalo Hannese Ackermanna k maximálnímu výkonu a Hannes zajel nejlepší jízdu sezóny a hravě postoupil do finále ze čtvrtého místa.

Domácího matadora doprovodili do finálé z prvního místa Remi Bizouarddruhý Petr Pilát, třetí David Rinaldo, pátý Libor Podmol a šestý Brice Izzo. Libor Podmol zvolil stejnou taktiku jako v pátek, nevytahovat svůj mix Underflip a 360 a nejlepší trik si schoval na finálové klání.

Přestávku před finálem vyplnili tradiční soutěže o nejvyšší skok, kde si spravil chuť Massimo Binanconcini a vyhrál, posléze whip contest o nejlepší placku, kterou vystřihl americký nováček  Rich Kearns. Bonbónkem večera byl Backflip křehké lady Emmy McFerran, což bylo poprvé, kdy dívka skočila salto na území Evropy. Poslední specialitkou před finálem byl tandem Backflip Petra "Pilník" Piláta.

Libor Podmol ve finále předvedl velmi dynamickou jízdu s řadou čistě provedených triků, ovšem porota tentokrát dala více bodů Davidu Rinaldovi a Remi Bizouardovi. David Rinaldo vyhrál právem, ikdyž nepředvedl svůj nejlepší trik Double Seatgrap Flip. Remiho druhé místo je trochu na pováženou, jelikož poslední dva triky dal stejné (dvě placky) a zákonitě měl skončit mimo bednu, ovšem porota mu přidělila tolik bodů, že Remi Bizouard mohl vystoupat na druhé místo a vrátil se zpátky na první místo průběžného pořadí jen o dva body před našeho Libora Podmola. Třikrát čtvrtý ze třech večerů Petr "Pilník" Pilát figuruje jako čtvrtý.

Takový byl zasněžený Berlin a vy se můžete těšit na spousty fotek od našeho fotografa a exkluzivní report Libora "Mouky" Podmola.

Výsledky

Finále

  Jméno Příjmení Národnost Body
1 David Rinaldo FRA 392.0
2 Remi Bizouard FRA 387.0
3 Libor Podmol CZE 385.0
4 Petr Pilat CZE 374.0
5 Brice Izzo FRA 360.0
6 Hannes Ackermann GER 355.0

Nejvyšší skok

  Jméno Příjmení Národnost Výška
1 Massimo Bianconcini ITA 8.0 m
2 Jose Miralles ESP 8.0 m
3 Luc Ackermann GER 7.5 m
4 Kai Haase GER 7.0 m

Whip Contest

  Jméno Příjmení Národnost
1 Rich Kearns USA  
2 Kai Haase GER  
3 Massimo Bianconcini ITA  
4 Luc Ackermann GER  
4 Gabriel Villegas CHL  
4 Remi Bizouard FRA  

Kvalifikace

  Jméno Příjmení Národnost Body
1 Remi Bizouard FRA 332.0
2 Petr Pilat CZE 326.0
3 David Rinaldo FRA 325.0
4 Hannes Ackermann GER 316.0
5 Libor Podmol CZE 312.0
6 Brice Izzo FRA 301.0
7 Massimo Bianconcini ITA 280.0
8 Gabriel Villegas CHL 273.0
9 Jose Miralles ESP 273.0
10 Kai Haase GER 246.0
11 Rich Kearns USA 167.0