Přejít k hlavnímu obsahu

Noc skoků se vrací domů

Seriál MS "Night of the Jumps" se druhý podnikem vrací domů, právě od našich západních sousedů vzešel nápad na pořádání mistrovství světa v tak extrémním sportu, jako je freestyle motokros. V Berlíně se před třemi lety slavilo deset let seriálu "Night of the Jumps", a pro čím dál lepší se německé jezdce má punc "chci se předvést, s tím nejlepším".

Tentokrát bez Torrese

Dany Torres v berlínské hale nezaskáče, jelikož bude rozjíždět v Mexiku seriál Red Bull X-Fighters. Pro fanoušky to znamená, že pokud to Dany s útokem na titul myslí vážně, tak v ostatních závodech bude muset vyhrávat a vymačkat ze sebe to nejlepší. Jinak by mu mohl vítěz první závodu Remi Bizouard bodově uniknout.

Místo Torres nastoupí jezdec americké školy Rich Kearns, který všechny triky hlavou nahoru i dolů zvládá s bravurou a finálová šestka by mu neměla uniknout. Američané  jako zakladatelé freestyle motokrosu mají velkou jezdeckou základnu a po generaci Mike Metzgera a pozdější Travise Pastrany mají pořád kvalitní jezdce zvládající nejtěžší triky.

Vedle Torrese a Bizouarda další aspirant na titul, Libor Podmol, má v rukávu několik triků, které ještě nevytáhl při prvním závodě, tak se můžeme těšit, čím zaujme porotu v boji o bednu. 

Křehká dívka předvede salto

Dalším lakadlem berlínských večerů bude první backflip zástupkyně něžného pohlaví. Australanka Emma McFerran působí navenek jako křehká dívka, ovšem na rampách se smele poměřuje se zkušenými jezdci. Několikrát už otočila Backflip a v Berlíně se stane první dívkou, která bude létat hlavou dolů během série "Night of the Jumps".

V Berlíně budeme osobně a přineseme Vám fotky a report přímo z akce - Live aus Berlin jen pro Vás.

Sestava jezdců

Remi Bizouard (FRA) - mistr světa 2012, 2008+2009 
Libor Podmol (CZE) - mistr světa 2010 
Jose Miralles (ESP) - vicemistr světa 2009 
Brice Izzo (FRA) - vicemistr světa 2010 
David Rinaldo (FRA)
Hannes Ackermann - trojnásobný německý mistr 
Petr Pilat (CZE) 
Massimo Bianconcini (ITA) 
Kai Haase (Berlin) 
Gabriel Villegas (CHL) 
Rich Kearns (USA) 

FIM Freestyle MX World Championships 
Průběžné pořadí mistrovství světa

1. Remi Bizouard FRA FFM Kawasaki 20 bodů
2. Dany Torres ESP RFME KTM 18 bodů 
3. Libor Podmol CZE ACCR Yamaha 16 bodů 
4. Petr Pilat CZE ACCR KTM 14 bodů
5. Maikel Melero ESP RFME KTM 12 bodů
6. David Rinaldo FRA FFM Yamaha 10 bodů  
7. Brice Izzo FRA FFM Yamaha 9 bodů
8. Jose Miralles ESP RFME KTM 8 bodů
9. Martin Koreň CZE ACCR KTM 7 bodů
10. Kai Haase GER DMSB Suzuki 6 bodů
11. Hannes Ackermann GER DMSB KTM 5 bodů