Přejít k hlavnímu obsahu

MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Brazílie

MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Brazílie

Po luxusní podívané Gladiator Games se jezdci přesunuli do daleké Brazílie, aby si rozebrali poslední letošní body. Titul mistra světa již svého majitele měl v rukou Remi Bizouarda a tak se skákalo „pouze“ o pozici korunního prince, vicemistra světa. Co se světové mistrovství ve freestyle motokrosu skáče, tak titul vicemistra měl jediného borce, našeho Libora „Mouky“ Podmola. Mouka byl ve hře i tentokrát, bohužel se mu titul vicemistra vybojovat nepodařilo a celkově skončil třetí za nováčkem ze Španělska Jose Mirallesem a Bizouardem.

Brazílie nabídla velkolepé vyvrcholení letošní sezóny, které sledovalo 20 tisíc fanoušků. Brána finále zůstala zavřena pro, vítěze předchozí show v Namibii, Steve Miniho. Liborek zaznamenal pád v tréninku, přesto se mu kvalifikace celkem povedla a zadiktoval čtvrtým místem, těsně za největším soupeřem Jose Mirallesem. Vedle Mouky a Mirallese doplnili šestici postupujících vítěz kvaldy Remi Bizouard, Brice Izzo, domácí borec Gilmar Flores a Fabian Bauersachs.

Přestávky tradičně vyplňují atraktivní soutěže Race and Style (kombinace FMX a motokrosu) a skok vysoký přes laťku. Race and Style vyhrál další zástupce  brazilské frestyle školy Otavio Mello, který porazil ve finále dalšího rychlíka Hannese Ackermanna. Otavio Mello postoupil i do finále skoku do výšky, ovšem tam ho přeskočil Ital Massimo Bianconcini.

Finále nabídlo vzrušující soboj o titul vicemistra. Bohužel „Mouka“ Podmol jeden skok proletěl bez triku tzv. Dead Sailor a skončil na posledním šestém finálovém místě. Největší překvapení vytáhl z rukávu sympaťák Fabian  Bauersachs. Zabodoval skvělým třetím místem a skončil poprvé v této sezóně na bedně. O vítězství si to rozdali dvojnásobný šampion Remi Bizouard a nováček sezóny Jose Miralles. Remi všechny svoje triky maximálně protáhl a opět vyhrál. Slavit ovšem mohl i Španěl Miralles, který si druhým místem pojistil titul vicemistra.

Nyní čeká jezdce zimní přestávka a další FMX sezóna odstartuje 13. února v Berlíně.

Sobotní finále

1. Remi Bizouard FRA          288 b.
2. Jose Miralles ESP               271 b.
3. Fabian Bauersachs GER    237 b.
4. Brice Izzo FRA                  233 b.
5. Gilmar Flores BRA            222 b.
6. Libor Podmol CZE            128 b.
 

Konečné pořadí po dvanácti večerech

1. Remi Bizouard      
2. Jose Miralles          
3. Libor Podmol
4. Brice Izzo