Přejít k hlavnímu obsahu

Night of the Jumps Riga – Libor Podmol jde do čela MS

Pro Libora Podmola byl závod v lotyšském hlavním městě Rize hodně úspěšný. Nejen, že rozšířil svoji sbírku pódiových umístění, ale, co je nejdůležitější, dostal se do čela průběžného pořadí MS a do Liberce pojede jako leader a největší favorit na zisk titulu mistra světa.

Libor dokonale využil zaváhání největšího soupeře Davida Rinalda, který nepostoupil do finále a skončil až sedmý, což je jeho nejhorším výsledkem sezóny.

Hannes Ackermann (GER) nebude na Rigu vzpomínat v dobrém, když po jeho Flintstone tvrdě přistál na zem a zranil se. Favorita Davida Rinalda potkala také smůla a narazil do bariéry po jednom ze svých triků. I když lídr šampionátu z Francie byl schopen pokračovat, ztratil koncentraci a hned po zaváhání skočil mrtvého námořníka (žádný trik). S tím jeho šance na postup do finále byla nulová, a tak se rozplynul jeho náskok v šampionátu.

Na 7300 diváků pak zažilo napjaté a vzrušující finále. Jose Miralles vytáhl všechny své triky, ale musel se spokojit až se šestým místem. Red Bull jezdec Petr Pilát postoupil do finále čtvrtým místem, Libor Podmol dokonce druhým místem. Maikel Melero dokázal ustát Double Seatgrab ve Flipu, čímž si zajistil druhé místo na úkor Libora Podmola.

Ale i  třetí místo na bedně pro české eso Libor Podmola bylo dost dobré a znamenalo posun na první místo průběžného pořadí.

Nicméně, v Rize byl ještě jen jeden jezdec, který si zasloužil vítězství, a tím byl elitní rider světa Rob Adelberg.

Australský "krokodýl" předvedl perfektní Tsunami a Cliffhanger ve flipu a zaslouženě vyhrál.

Předposlední podnik FIM MS ve Freestyle motokrosu se bude konat druhý listopadový týden (8. listopadu) v Liberci a definitivně rozhodne, zda Libor Podmol získá rozhodující náskok na druhého Davida Rinalda a získá druhý titul mistra světa....