Přejít k hlavnímu obsahu

Liborovo druhé a třetí místo z Hamburgu a titul vicemistra je v kapse

Přístavní město Hamburg a plná hala přivítala jezdce série Night of the Jumps, a právě na posledním podniku v Hamburgu se mělo rozhodnout, kdo bude letošním mistrem Evropy. Libor Podmol byl opět hodně vidět, po oba večery neslezl z bedny a vyhrál kotvu a plovací kruh, což jsou trofeje za druhé a třetí místo. V pátek vyhrál nejlepší jezdec současnosti Dany „DT“ Torres. V sobotu předvedl nejlepší triky David Rinaldo, který se stal i mistrem Evropy.

 

Pátek – Libor vyhrál skok do výšky

V podstatě je jedno, zda se série Night of the Jumps skáče jako závod mistrovství světa, nebo Evropy, konkurence je stále nabitá a nejlepší skáčou (např. Dany Torres), jak na mistrovství světa, tak i Evropy. Seriál o titul mistra Evropy je kratší a skládá se pouze z pěti večerů, což je běh na vlemi krátkou trať a absence ve finále výrazně promluví do celkového pořadí.

Bohužel během tréninku se zranil Martin Koreň, když zkoušel nový trik, při dopadu spadnul a zlomil si nohu.

David Rinaldo a Dany Torres dostali v kvalifikaci od porotců stejně bodů a jen s malým odstupem, třetím místem, postupoval do finále Libor Podmol. „Mouka“ Podmol ukázal, že nemá bronzovou medaili z X-Games v Brazílii ze skoku do výšky náhodou a překonáním laťky ve výšce 8,3 m, stejně vysoko skočil i Maikel Melero, bral první místo ve skoku vysokém.

Všichni tři největší kandidáti na titul mistra Evropy: Libor Podmol, David Rinaldo a Brice Izzo postoupili do finále a mohl se začít vyrovnaný boj o titul. Mezi finálovou šestkou rozhodovali maličkosti, když David Rinaldo pokazil jeden skok a rázem skončil až pátý. Mohl se jen smutně dívat, jak se o vítězství „perou“ dva kohouti Dany Torres a Libor Podmol. Dany opět zabodoval svoji lehkostí a svým trikem Oxecutioner Flip (foto pod textem). Libor se hodně snažil, do jízdy zařadil i nový trik hlavou dolů Switchblade Underflip, ovšem na španělského toreadora nový trik nestačil. Přesto Libor stáhnul vedoucího Davida Rinalda na rozdíl šesti bodů a mohl se těšit na sobotní boj o titul mistra Evropy.

Kvalifikace

   

1

David

Rinaldo

FRA

314.0

2

Dany

Torres

ESP

314.0

3

Libor

Podmol

CZE

303.0

4

Maikel

Melero

ESP

296.0

5

Brice

Izzo

FRA

290.0

6

Jose

Miralles

ESP

283.0

7

Brody

Wilson

USA

278.0

8

Hannes

Ackermann

GER

264.0

9

Kai

Haase

GER

221.0

10

Chris

Brock

GBR

206.0

Finále

1

Dany

Torres

ESP

370.0

2

Libor

Podmol

CZE

354.0

3

Brice

Izzo

FRA

345.0

4

Jose

Miralles

ESP

336.0

5

David

Rinaldo

FRA

335.0

6

Maikel

Melero

ESP

322.0

 

 

Sobota – Otevřený souboj o titul mistra Evropy vyhrál Rinaldo

První večer posledního podniku mistrovství Evropy nic nevyřešil a mistrem Evropy se mohl stát kdokoliv z trojice David Rinaldo, Libor Podmol a Brice Izzo. Stačilo potřebné štěstí, bezchybně zajet finálovou jízdu a čekat na chybu soupeřů.

V sobotu večer nebyl ve své kůži, jinak velmi mrštný, Dany Torres. V kvalifikaci skončil až třetí a ve finále poznal, že vyhrávat v seriálu „Night of the Jumps“ je stejně těžké, jako v prestižní sérii „Red Bull X-Fighters“. Dany ve finále chyboval a musel se, s velkým odstupem, spokojit s posledním šestým místem. Dalším důkazem ostré konkurence série „Night of the Jumps“ je poslední místo Nicka Franklina, který před několika lety skákal na Red Bull X-Fighters v Madridu proti legendě Travisu Pastranovi.

Už v kvalifikaci ukázal Libor Podmol, že to se ziskem titulu mistra Evropy myslí vážně a odlétl všem o celých třináct bodů. Předvedl skvělou jízdu a mohl se těšit na finále, do kterého se dostali i největší soupeři, druhým místem David Rinaldo a čtvrtým Brice Izzo. Do finále se podíval i navrátilec z „amíkova“ Brody Wilson a rozhodně nechtěl hrát jen druhé housle.

Finále nabídlo napínavé rozuzlení o mistrovský primát. Nejlepší formu ukázal David Rinaldo, vítězstvím odrazil útoky největších konkurentů a právem se stal mistrem Evropy. Libor Podmol sice titul nezískal, ale potvrdil, že Davidovi může být rovnocenným soupeřem, skončil třetí a stal se vicemistram Evropy. Mezi největší rivaly se vklínil druhý Brody Wilson se svými protaženými triky.

Mistrovství Evropy je za námi, se ziskem 90 bodů vyhrál titul David Rinaldu před Liborem Podmolem s 80 body, což je jen 2 body před třetím Bricem Izzo. Jezdci si užijí skoro měsíc volna vyplněné exibicemi a koncem června 21. se sjedou do švýcarské Basileje, kde bude pokračování  boje o titul mistra světa.

Kvalifikace

1

Libor

Podmol

CZE

349.0

2

David

Rinaldo

FRA

336.0

3

Dany

Torres

ESP

331.0

4

Brice

Izzo

FRA

331.0

5

Brody

Wilson

USA

325.0

6

Jose

Miralles

ESP

325.0

7

Maikel

Melero

ESP

310.0

8

Hannes

Ackermann

GER

308.0

9

Kai

Haase

GER

271.0

10

Nick

Franklin

NZL

257.0

Finále

1

David

Rinaldo

FRA

397.0

2

Brody

Wilson

USA

387.0

3

Libor

Podmol

CZE

372.0

4

Brice

Izzo

FRA

371.0

5

Jose

Miralles

ESP

346.0

6

Dany

Torres

ESP

228.0