Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se Vám líbila liberecká "noc skoků" - článek od našeho fanouška

Vážíme si Vašich postřehů, pochval, výtek, vzkazů a článků. Jeden povedený článek nám poslal fanoušek motosportu Vašek Bajer a nezapomněl, ani fotit a některé jeho fotky jsou hodně profi, třeba Tsunami Flip hrdiny Liberce Libor Podmola. Děkujeme moc, dobrou noc!

Závody v městě pod Ještědem byly skvělé, organizátoři se snažili vyjít všem fanouškům maximálně vstříc. Navíc přímo před závodem mohli všichni navštívit jezdce v depu na pit party a nechat si je podepsat nebo se s nimi vyfotit. A kdo do Tipsport areny dorazil rozhodně neprohloubil, protože viděl nejen celou světovou FMX špičku, ale velkou část jezdců z národního mistrovství FMX v čele s jeho vítězem Petrem "Pilníkem" Pilátem.

Z dalších českých riderů se představil Franta Máca a také Martin Koreň, bohužel i přes hezké skoky se do finále neprobojovali. Kvalifikaci ovládl adept na mistra světa Libor "Mouka" Podmol, který porazil australana Adelberga i svého soka v boji o titul Davida Rinalada z Francie. Před branami finále zůstal horkokrevný španěl José Miralles, kterému může být útěchou vítězství ve whip contestu.

Finále se jede v obráceném pořadí kvalifikace, takže první začínal Španěl Melero, který se tak posadil do křesla pro vítěze a i přes krásné triky se žádnému z následujících jezdců ho nepovedlo z křesla sesadit...až přišla ta chvíle. Libor Podmol nastartoval svoji Yamahu a mířil si s ní téměř pro jisté vítězství...bohužel při posledním skoku za dvojnásobný počet bodů ošklivě upadl. Sen o vítězství před domácím publikem se rozplynul a nakonec z toho byla jen "bramborová" medaile za čtvrté místo. Vítězem se překvapivě stal Mikel Melero, kterého nikdo za celé finále nepřekonal, stříbro si domů vezl David Rinaldo a bronz si domů vezl Rob Adelberg.

Po skončení finálového ceremoniálu probíhala ve foyer areny autogramiáda jezdců, kteří se více než hodinu neúnavně podepisovali všem malým i velkým fanouškům. A kdo měl zájem a chuť mohl ještě poté zavítat na afterparty v Ďábelské huti, kde jezdci tento večer plný překvapení jako vždy pořádně oslavili a končilo se zde téměř se svítáním.