Přejít k hlavnímu obsahu

Basilej – Překvapivý vítěz Brice Izzo, Podmol opět čtvrtý

V tropickém vedru světová špička odskákala druhý večer ve švýcarské Basileji. Také druhý večer viděli fanoušci špičkové triky a překvapivého krále večera Brice Izzo.

Kvalifikace – Španělskofrancouzskou nadvládu narušil Libor Podmol

Do šestičleného finále postoupila španělskofrancouzská špička, kterou naboural pouze náš Libor Podmol. Kvalifikaci vyhrál Dany Torres před Brice Izzo a Davidem Rinaldo, jako čtvrtý postoupil Libor a další dvě místa obsadili další Španělé Maikel Mellero a Jose Miralles. Bohužel finálové dveře zůstaly zavřené před mistrem Body Voltu Clintonem Moorem, kterému kvalifikace vůbec nevyšla a skončil jako poslední, desátý.

Finále – Nadupaný Izzo roznesl i Torrese a krajana Rinaldo

Finálové klání přineslo extrémní výkony šestice nejlepších a rozhodovaly jen maličkosti. Libor Podmol v tropickém vedru neriskoval a zajel svůj standart, který stačil na čtvrté místo a ze včerejška se karta obrátila, když David Rinaldo, díky druhému místu, se bude vyhřívat na první místě průběžného pořadí.

Hned po Liborovi vyjel jeho největší soupeř zmíněný David Rinaldo a předvedl hodně povedenou a neobvyklou jízdu, do které zařadil i kombinace hlavou dolů. Ovšem právé finále se rozhořelo mezi dvěma nejlepšíma z kvaldy, čím dál lepšího Brice Izzo a superstar Dany  Torrese.

Brice Izzo zajel velmi čistou jízdu s novými triky a bylo vidět, že mu švýcarská trať moc sedí. Dokázal využít celou trať a čekalo se jakou odpověď najde na skvělou jízdu Dany Torres. Torres skákal, jako vždy, velmi zlehka a vybalil všechny svoje triky, ale nějaké chybičky udělal, proto na horkém křesle zůstal Brice Izzo a zaslouženě vyhrál. Druhý skončil David Rinaldo a třetí Dany Torres, Libor Podmol si veze domů dvakrát brambovou medaili.

Nyní čekají nejlepší světové jezdce tohoto bláznivého sportu téměř dva měsíce „prázdniny“ vyplněné letními exhibicemi, další večery na ně čekají v exotické Číně 17. - 18. srpna.

 

Výsledky:

1. Brice Izzo 
2. David Rinaldo
3. Dany Torres

4. Libor Podmol

5. Maikel Melero

6. Jose Miralles

 

Průběžné pořadí

1. David Rinaldo    98 bodů

2. Libor Podmol   96 b.

3. Brice Izzo           83 b.